wróć
 • do strony głównej >

  skomentuj
 • napisz do nas
 • Humor  Jak wyglądają wagary dzieci edukowanych domowo?

  Siedzenie pod ławką w szkolnej klasie. Najlepiej w szkole znanej z nauczycielki przekonywującej uczniów, że Kolumb był Polakiem.

  (podobny żart rysunkowy ukazał się w jednym z amerykańskich dzienników, co świadczy o tym, że edukacja domowa „weszła do głównego obiegu”)  Jak dziecko edukowane domowo wymienia żarówkę?

  Najpierw mama przegląda trzy książki na temat elektryczności, które wcześniej wypożyczyła z biblioteki, a dziecko przygotowuje model żarówki. Potem wspólnie zapoznają się z biografią T. A. Edisona, który zresztą sam był edukowany domowo, i poznają historię oświetlenia. Następnie dziecko własnoręcznie robi lampion do swojej świeczki, po czym udaje się do sklepu wraz mamą, rodzeństwem czy kolegami, gdzie porównuje rodzaje żarówek i ich ceny. W myślach dokonuje obliczeń, ile może kupić danych żarówek za 20 złotych. Po kupieniu odpowiedniej żarówki, dziecko wraz z mamą i kolegami dyskutuje w domu nad postacią króla Bolesława Chrobrego, którego podobizna widnieje na banknocie dwudziestozłotowym. Potem poznają kraje, w których wciąż istnieje monarchia i pokazują je na mapie.
  A potem ...wymieniają spaloną żarówkę.

  C.D.N.

  Więcej żartów na temat edukacji domowej w języku angielskim | tutaj >>>